ΕΛΛΑΔΑ

Επιλέξτε το επόμενο βήμα της καριέρας σας με την Edenred!

Ο Key Account Manager, θα έχει αρμοδιότητα να αναπτύξει και να υλοποιήσει τις κατάλληλες στρατηγικές με σκοπό την προσέλκυση νέων Key Account και τη διατήρηση των υπαρχόντων. Αναζητούμε έναν επαγγελματία με πορεία στο χώρο για τη δημιουργία μακροπρόθεσμων σχέσεων συνεργασίας με τους πελάτες μας. Έναν επαγγελματία που θα μπορεί να αντιλαμβάνεται τις ανάγκες τους και θα τους παρέχει λύσεις. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν δυνατές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.

Αρμοδιότητες

  •  Δημιουργία και ανάπτυξη Key Account πλάνου και στρατηγικής με σκοπό να ανταποκριθεί στις προσδοκίες και τους στόχους του τμήματος πωλήσεων
  • Διατήρηση και ανάπτυξη των ιδιαίτερα καλών σχέσεων που έχουμε με τους Key Accounts
  • Προληπτικές ενέργειες για τον εντοπισμό και την κάλυψη των αναγκών των Key customers
  • Αξιοποίηση των ανταγωνιστικών πλεονεκτημάτων μας προκειμένου να προσδιοριστεί ο βέλτιστος τρόπος εξυπηρέτησης και παροχής κινήτρων προς τους Key Accounts της εταιρείας
  •  Εξασφάλιση υψηλού επιπέδου ικανοποίησης των πελατών με τις λύσεις της Edenred
  •  Ανάλυση και παρουσίαση των Key Account αποτελεσμάτων
  •  Ενίσχυση ενός συνεργατικού περιβάλλοντος μέσα στον οργανισμό
  •  Ευελιξία με τα ταξίδια

Προσόντα

  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε σχετικό αντικείμενο
  • 3-5 χρόνια αποδεδειγμένης εμπειρίας στο Account Management
  • Προγενέστερη εργασιακή εμπειρία σε Πωλήσεις B2B θα θεωρηθεί προσόν
  • Εμπειρία στην παροχή λύσεων με γνώμονα τις ανάγκες του πελάτη
  • Ισχυρές αναλυτικές ικανότητες - Καλή χρήση μετρήσεων απόδοσης πωλήσεων
  • Εξαιρετικές γνώσεις MS Office, εμπειρία σε CRM περιβάλλον θα θεωρηθεί προσόν
  • Πνεύμα συνεργασίας και επιμονή για το αποτέλεσμα
  • Άπταιστα Ελληνικά και Αγγλικά (προφορικά και γραπτά)

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει εξαιρετικές ευκαιρίες σταδιοδρομίας και  ανταγωνιστικό πακέτο παροχών, με βάση τα προσόντα του υποψηφίου.

Αποδέχομαι τη διατήρηση των προσωπικών μου στοιχείων και συμφωνώ με τους όρους χρήσης

5194860