ΕΛΛΑΔΑ

Περιγραφή θέσης

Ο Sales Account Executive, θα έχει αρμοδιότητα να αναπτύξει και να υλοποιήσει τις κατάλληλες στρατηγικές με σκοπό την προσέλκυση νέων πελατών και τη διατήρηση των υπαρχόντων. Αναζητούμε έναν επαγγελματία με πορεία στο χώρο για τη δημιουργία μακροπρόθεσμων σχέσεων συνεργασίας με τον οργανισμό. Έναν επαγγελματία που θα μπορεί να δημιουργεί στενές σχέσεις με τους πελάτες, θα είναι έτοιμος να αντιλαμβάνεται τις ανάγκες τους και θα τους παρέχει λύσεις. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν δυνατές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες και να είναι διαθέσιμοι να ταξιδέψουν.

 Αρμοδιότητες

  • Δημιουργία και ανάπτυξη πλάνου και στρατηγικής με σκοπό να ανταποκριθεί στις προσδοκίες και τους στόχους του τμήματος Πωλήσεων
  • Διατήρηση και ανάπτυξη των ιδιαίτερα καλών σχέσεων που έχουμε με τους πελάτες μας
  • Προληπτικές ενέργειες για τον εντοπισμό και την κάλυψη των αναγκών των πελατών
  • Εξασφάλιση υψηλού επιπέδου ικανοποίησης των πελατών με τις λύσεις της Edenred
  • Ανάλυση και παρουσίαση των αποτελεσμάτων των Οωλήσεων
  • Ενίσχυση ενός συνεργατικού περιβάλλοντος μέσα στον οργανισμό
  • Συχνά ταξίδια

Προσόντα

  • Πτυχίο στο Marketing, τη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή τα Οικονομικά
  • 3 χρόνια αποδεδειγμένη εμπειρία στις Πωλήσεις (εργασιακή εμπειρία σε Πωλήσεις B2B θα θεωρηθεί προσόν)
  • Εμπειρία στην παροχή λύσεων με γνώμονα τις ανάγκες του πελάτη
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες με ικανότητα καλλιέργειας ισχυρών σχέσεων με τους πελάτες
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στη διαχείριση πολλαπλών έργων, με ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Εξοικείωση με μετρήσεις απόδοσης πωλήσεων
  • Καλή οργάνωση και προτεραιοποίηση εργασιών
  • Εξαιρετικές γνώσεις MS Office, εμπειρία σε CRM περιβάλλον θα θεωρηθεί προσόν
  • Δυνατές αναλυτικές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Άπταιστα Ελληνικά και Αγγλικά (προφορικά και γραπτά)

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει εξαιρετικές ευκαιρίες σταδιοδρομίας και  ανταγωνιστικό πακέτο παροχών, με βάση τα προσόντα του υποψηφίου.

Αποδέχομαι τη διατήρηση των προσωπικών μου στοιχείων και συμφωνώ με τους όρους χρήσης

5195251